מידע שימושי

 - מלחי המרכז הלאומי לחקלאות ימית

מיקום: המרכז הלאומי לחקלאות ימית

שעות פעילות: 21:00-17:30

מפת הגעה:

דף האירוע באתר המרכז הלאומי לחקלאות ימית

מרכז לאומי לחקלאות ימית אילת - מלח"י

דברי פתיחה וברכה – ראש עיריית אילת, מר מאיר יצחק הלוי – 18:00

פעילות במבנה

  • הצצה לאורגניזמים מעולם החקלאות הימית - פעילות רציפה - אוריה ניקסון, דור ישראלי (מלח"י)
  • המקרוסקופ האלקטרוני ושימושיו המדעיים - 2 מחזורי פעילות: 18:30 ו- 19:15 I פרופ' אריק דיאמנט (מלח"י)
  • תרביות רקמה: יתרונות ויישומים – פעילות רציפה - דר' גלית שרון, רוסה סטרים (מלח"י)
  • אדפטציה לתנאים קיצוניים - אבולוציה - 3 מחזורי פעילות: 17:30, 18:30 ו- 19:30 I חן ברכה (מלח"י)
  • מדפסות תלת מימד – "טעימות" - פעילות רציפה - אריה פרידלנד, איליי פרידלנד (פרי-טק א.פ. שווק בע"מ)
  • משחקי מחשב - פעילות רציפה - תלמידי תיכון ע"ש גולווטר ומרכז נטע
  • בישול מולקולרי - פעילות רציפה - דר' עמיר ביתן, ליאה ברייל (מלח"י)

 סדנאות, הרצאות והדגמות בחצר - פעילות רציפה מותאמת לכל הגילאים (אלא אם יצויין אחרת )

  • תקשורת בין רכבים ואנשים – שעה 19:15 - דר' אסף דגני ודר' איילון רייס (ג'נרל מוטורס)
  • טיפול במים בחקלאות ימית ידידותית לסביבה - דר' ליאור גוטמן, ולדימיר אודנצוב, דוד בן עזרא, עדי פדואל (מלח"י)
  • הציפורים והאנושות ומה שביניהם - נועם וייס (מרכז צפרות, אילת).
  • מכונות עתידיות בחקלאות - גל אשכנזי (בית ספר מעלה שחרות)
  • כימיה – יופי של משחק - אלה זלמנזון (מלח"י)
  • תכנון עיר ברת קיימא - נעמה בן עמי-פישר (החברה להגנת הטבע)
  • הקיר הירוק של אנג'לו - מירית גדה (מלח"י)
  • הרפתקאות בננוטכנולוגיה - פרופ' רז ילינק , רוית מלישב ורעות ישראלי (אונ' ב"ג)
  • ‏פירוק מיקרוביאלי של אצות לתעשיית האנרגיה המתחדשת - דר' ליאור גוטמן (מלח"י) מתן מססה (מלח"י, אונ' ב"ג)
  • אצות כתעשיית העתיד בחקלאות - דר' ליאור גוטמן (מלח"י), רועי ברקן ובן שחר (מלח"י, אונ' ב"ג)
  • אויבים טבעיים - רוויטל רותם (מלח"י, ביו-בי)
  • הכרות עם אצות חד תאיות, רוטיפרים וארטמיות - דר' מיכל אוקו ודליה מלכה (מלח"י)
  • עובדי אצות - חיים עגיב וניצן בר (אלגיטכנולוג'יס)
  • תירס "חם" - דר' איריס מאירי אשכנזי וורד זלטניקוב (מלח"י)
  • הפקת דנ"א - שי רביד (מלח"י)
  • עפיפונים - אלדד טולדנו (מלח"י)
  • בועות סבון - לילך שאולי (מלח"י)
  • רובוטים, משחקי מחשב מדעיים, פעילות ה"גן הכימי" משחקי חצר והפעלות שונות על ידי תלמידי בתי הספר ומוריהם - תיכונים ע"ש רבין (פרופ' ראובן יוסף, עינת גוטמן), בגין (שרון מרציאנו, ריקי קריאף) וגולדווטר (סיני שפירא, בוריס ימפולסקי), ישיבה תיכונית צביה (דר' עומר פולק), בתי ספר יסודיים אלמוג (אריאלה ביקס) יעלים (אני יהלומי) ובית ספר מעלה שחרות.

הרצאות

בחצר (מתחם ההרצאות)

  • ביטקוין - האבולוציה של הכסף - 19:00 I עודד לייבה
  • מספרים עתיד - 20:15I אתגר קרת

בחדר הסמינרים במבנה

  • הצגת עבודות גמר על ידי תלמידי בתי הספר התיכוניים באילת - 17:30 – פרופ' ראובן יוסף
  • חקלאות ימית - מחזירים את הדגים לים – 18:30 I רן קפלן (סי קונטרול)
  • מדפסות תלת מימד בעולם הרפואה - 19:30 דר' שלמה דדיה (בית החולים איכילוב) ולימור חביב Synergy 3D Med)
  • לתשומת ליבכם, עשויים לחול שינויים בתוכנית.

הסעות: ממתנס שחמון ב- 17:00, ממתנס בית רובין ב- 17:15 ממתנס יעלים ב- 17:30

  • הארוע יצולם לצורך תיעוד I נורית גורדון (מלח"י).
  • שותפים לאירגון האירוע ולהפעלתו: המרכז הלאומי לחקלאות ימית (מלח"י), מרכז מדע ים המלח והערבה, אוניברסיטת בן גוריון שבנגב, סי קונטרול, ג'נרל מוטורס, אלגטכנולוג'יס בע"מ, חברת ביו –בי, בית החולים איכילוב, חברת Synergy 3D Med, פרי-טק א.פ. שווק בע"מ, מרכז הצפרות אילת, נטע, החברה להגנת הטבע, עיריית אילת, ר. נופי ובניו בע"מ, ארקיע ותלמידי בתי הספר אלמוג, יעלים, מעלה שחרות, רבין, בגין, גולדווטר והישיבה התיכונית צבייה. יחברו אלינו גם אתגר קרת ועודד לייבה.

אודות ליל המדענים

אירועי ליל המדענים מאורגנים על ידי משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל בשיתוף האיחוד האירופי.